» Selülite Karşı Masaj Yağı Tarifi

Yayınlanma Zamanı: 2011-07-22 11:35:00

Selülite karşı Avokado
Yaz mevsimi gelip tatil planları yapılmaya başlandığında korkulu rüyamız selülitleri hatırlatırız. Beğenerek aldığınız bikini ya da mayoyu kendinize güvenerek giymek için selülitleri yok etmeniz gerekir. Avokado ile selülit sorununu çözmek mümkün.
Selülit tedavisine başlamadan önce beslenme alışkanlarınızı ve günlük aktivitelerinizi gözden geçirmeniz şarttır. Yağlı ve yüksek karbonhidrat içeren gıdalarla beslenmek, şekerli yiyecekler ve içecekler tüketmek, az su içmek, sürekli oturarak çalışmak, doğum kontrol hapı kullanmak için nedenler selülite neden olabilmektir. Eğer alışkanlarınızın içinde bu nedenler varsa yerine yenisini koymanın zamanı gelmiş demektir.
Öncelikle bol su içerek harekete geçin. Yetişkin bir insanın günde 2 litre su içmesi gerekir. Tek tip gıda türünde besleniyorsanız yiyecek yelpazenizi genişletin. Sebze, meyve, beyaz ve kırmızı et, bakliyat, süt ürünleri için her besin grubundan tüketmeye çalışın. İşiniz gereği sürekli oturuyor ya da ayakta duruyor 1 saat aralıklarla kısa yürüyüşler yapın. Dışarı çıkmanıza gerek yok, ofisin içinde de yürüyüş yapabilirsiniz.
Selülit giderici avokado masaj yağı ile 15 uygulamada kesin sonuç alabilirsiniz. Avokado yağı kana çabuk karışır. İçeriğinde mineral ve vitaminler sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlar. Masaj yağı içeriğindeki badem yağı cildinizin yenilenmesini, biberiye yağı kan akışının hızlanmasını sağlar.

Selülite Karşı Masaj Yağı Tarifi
Malzemeler,
1 çorba kaşığı avokado yağı
3 çorba kaşığı badem yağı
8 damla biberiye yağı
Hazırlanışı ve Uygulaması,
Tüm yağları cam kâsede iyice karıştırın.
Selülit olan bölgeye masaj yaparak sürün.
Streç filmle kaplayıp 20 dakika bekleyin.
Banyoda lifle yuvarlak hareketlerle ovalayın

Önemli Bilgi: 100 gram avokadoda yalnız 143 kalori bulunur. Günlük öğünlerinize avokadoyu ekleyerek içeriden destek sağlayabilirsiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !